U okviru prvog kola Premijer lige BiH Sloga Meridian i Borac su odigrali neriješeno 2:2.

Borac brzo dolazi u vodstvo, već u petoj minuti kada je odbrana Sloge loše reagovala nakon kornera, a loptu u gol sa druge stative ubacio je Aleksandar Vojinović.

Na 2:0 povisio je Dejan Meleg u 16. minuti veoma lijepim golom iz slobodnog udarca.

U drugom dijelu uslijedio je kratak, ali efikasan bljesak Sloge. Prvo je u 60. minuti Stevanović pogodio za 1:2, a samo dvije minute poslije Milaković pogađa za 2:2.

Tako je Borac kao veliki favorit napravio novo razočarenje za navijače nakon što je u četvrtak eliminisan od ekipe sa Farskih Otoka iz Konf. lige.

Utakmica se igrala u Modriči jer domaćin Sloga još uvijek nije adaptirala stadion za infrastrukturne zahtjeve NS/FS BiH za Premijer ligu BiH.

Borac u narednom kolu u nedjelju dočekuje Sarajevo, dok će Sloga u Modriči ugostiti Leotar.