Velež ponovo na Grbavici igra Europu, duga lista potencijalnih protivnika

Velež na Grbavici igra drugo pretkolo Konf. lige


Velež ponovo na Grbavici igra Europu, duga lista potencijalnih protivnika
Foto: Damir Hajdarbašić, Reprezentacija.ba

Mostarski Velež osvojio je Kup Bosne i Hercegovine i tako izborio nastup u Europi naredne sezone. Rođeni će svoj europski put početi u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Velež je za svoj domaći stadion ponovo prijavio Grbavicu na kojoj su prošle godine odigrali sjajne mečeve u Europi.

Sasvim sigurno da će navijači Veleža ponovo Željin stadion obojiti u crveno i pružiti podršku svom timu.

Na Grbavici će Europu igrati i Tuzla City koja će se naći u žrijebu za prvo pretkolo Konferencijske lige. U istom pretkolu igrat će u banjalučki Borac.

Žrijeb za Konf. ligu održat će se sredinom juna, a prve utakmice igraju se 7. jula. Veležom susret drugog pretkola na rasporedu je 21. jula.

Potencijalni protivnici Veleža u drugom pretkolu Konf. lige:

CSKA Sofia (Bugarska), Suduva (Litvanija), Flora Tallinn (Estonija), Shkendija (Makedonija), Brondby (Danska), Spartak Trnava (Slovačka), Anorthosis (Kipar), Alashkert (Armenija), Riga (Latvija), Kairat (Kazahstan), AEK Larnaca (Kipar), Motherwell (Škotska), Neftchi (Azerbejdžan), Budućnost (Crna Gora), Čukarički (Srbija), Radnički Niš (Srbija), Dinamo Tbilisi (Gruzija), Dunajska Streda (Slovačka), Vaduz (Lihtenštajn), Vorskla (Ukrajina), Laci (Albanija), Aris (Grčka) i Panathinaikos (Grčka), Osijek (Hrvatska), Olimpija LJubljana (Slovenija), KuPS (Finska), Fola Esch (Luksemburg), Universitatea Craiova (Rumunija), Basel (Švicarska), Slavija Prag (Češka), Young Boys (Švicarska), AZ (Nizozemska), Basaksehir (Turska), Maccabi Tel Aviv (Izrael), Astana (Kazahstan), Molde (Norveška), FCSB (Rumunija), BATE Borisov (Bjelorusija), Rijeka (Hrvatska), Royal Antwerp (Belgija), Hapoel Be'er Sheva (Izrael), Sparta Prag (Češka), MOL Fehervar (Mađarska), Wolfsberger (Austrija), Vitoria Guimaraes (Portugal).

Potencijalni protivnici Tuzle City i Borca u prvom pretkolu Konf. lige:

Dinamo Tbilisi (Gruzija), Dunajska Streda (Slovačka), Mura (Slovenija), Kukesi (Albanija), Drita (Kosovo), Ararat (Armenija), Kauno Zalgiris (Litvanija), Bala Town (Vels), Tre Penne (San Marino), St. Joseph's (Gibraltar), Crusaders (Sjeverna Irska), Pogon Szczecin (Poljska) i Lechia Gdansk (Poljska).B36 Torshavn (Farski Otoci), Petrocub (Moldavija), Liepaja (Latvija), Europa (Gibraltar), Partizani (Albanija), Breidablik (Island), HB Torshavn (Farski Otoci), Gzira United (Malta), Milsami (Moldavija), Flora Tallinn (Estonija), Shkendija (Sj. Makedonija), Spartak Trnava (Slovačka), Alashkert (Armenija), Riga (Latvija), Olimpija Ljubljana (Slovenija), KuPS (Finska), Budućnost (Crna Gora).

(Reprezentacija.ba)

Oznake:

Komentari

2 Komentara
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare
Anonymous
23.05.2022. 15:11

Kako mogu biti isti protivnici i u 1 i u 2 pretkolu.olimpija recimo a ima ih jos

Guest
23.05.2022. 17:31

Ima jakih klubova ovde, tesko ce biti