Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine od 15 sati igra odlučujuću utakmicu za plasman na EURO protiv Francuske.

Meč se igra u okviru trećeg, posljednjeg kola elitne runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a naš tim je u prva dva kola pokazao izuzetan kvalitet i danas imaju priliku izboriti veliki EURO.

Za BiH od prve minute igraju: Šahinović, Jušić, Cvjetinović, Muharemović, Kapetanović, Buljubašić, Sučić, Smajić, Šakota, Bristrić i Kahvić.

U19 BiH je povela u 53. minuti golom Čuića, ali su Francuzi u 83. i 85. minuti postigli golove i preokrenuli rezultat u svoj korist.

BiH je savladala Češku sa 1:0 i Švedsku sa 3:2. Francuzi su dobili Šveđane sa 5:0, ali su poraženi od Češke sa 1:0.

Na Europsko prvenstvo će putovati samo prvoplasirana selekcija, a mladim Zmajevima je potreban remi ili naravno pobjeda za odlazak u Slovačku gdje će se na ljeto igrati prvenstvo najboljih starog konitenta.