VIDEO/ Ivajlo oprosti: U19 BiH pobijedila U19 Bugarsku u gostima

Prvo kolo grupe 6 kvalifikacija za U19 EURO

Ivajlo oprosti: U19 BiH pobijedila U19 Bugarsku u gostima

U19 BiH je danas u susretu prvog kola grupe 6 kvalifikacija za EURO 2022 savladala Bugarsku rezultatom 2:0 (kvalifikacioni turnir se igra u Bugarskoj).

Naši momci su poveli u 35. minuti. Krdžalić je bio asistent, a gol je postigao Filip Čuić.

BiH je prednost udvostručila u 69. minuti. Dosuđen je penal za naš juniorski tim, a novi gol je zabio Čuić i potvrdio trijumf.

Spomenimo i da su Bugari od 43. minute igrali sa igračem manje, jer je Krastev zaradio direktan crveni karton.

Za BiH su igrali Šahinović, Juskić, Šukilović, Cvjetinović, Kapetanović, Mehmedović, Grgić, Krdžalić, Šakota, Kahvić i Čuić.

Priliku sa klupe su dobili Bristić, Kulašin, Trako, Sučić i Buljubašić.

Ovaj duel sigurno je i pratio naš selektor Bugarin Ivajlo Petev, s obzirom da je ovo bila utakmica njegove sadašnje reprezentacije i matične.

Izabranici Tomislava Barbarića u drugom kolu 13. novembra igraju protiv Republike Irske, koja je danas pobijedila Crnu Goru sa 3:2.

Plasman u Elitnu rundu izborit će dvije najbolje selekcije iz svake od 13 grupa te najbolja trećeplasirana reprezentacija.

Ovu vijest vam donosi kladionica MeridianBet.