Kup BiH: Velež zabio šest golova Slogi, Borac preko Leotara do 1/4 finala

Utakmice 1/8 finala Kupa BiH

Ekipe Borca, Veleža, Širokog Brijega, Igmana iz Konjica i Zvijezde iz Gradačca plasirale su se u 1/4 finale Kupa BiH.

Velež je bez većih problema slavio u gostima protiv Sloge iz Gornjeg Vakufa rezultatom 6:0.

Brandao je pogodio iz penala, dok su preostale golove zabili Pršeš, Radović, Zajmović, Hasanović i Anđušić.

Leotar je u Trebinju poražen od banjalučkog Borca sa 1:2.

Strijelci za Borac bili su Meleg iz penala te Lukić, a počasni gol za domaće postigao je Milić.

Leotar je od 88. minute igrao sa igračem manje, a interesantno da su Borcu svirana tri penala u zadnja tri susreta.

Široki Brijeg je golom Lukića pobijedio Radnik u Bijeljini sa 1:0, dok je identičnim rezultatom Igman iz Konjica slavio protiv Omarske u gostima.

Gol za Igman postigao je Zukić.

Najzanimljivije je bilo u Gradačcu gdje su se sastali Zvijezda i Posušje. Gosti su poveli preko Brekala u 18. minuti, da bi Zvijezda izjednačila u 91. minuti preko Augustinovića.

Uslijedilo je izvođenje penala, a dalje je prošla momčad Zvijezde.