U okviru posljednjeg susreta 12. kola Premijer lige BiH Borac i Željezničar su podijelili bodove odigravši 1:1.

Željo je bolje otvorio utakmicu i prijetio nekoliko puta, a u vodstvo dolaze u 33. minuti kada Petar Bojo pogađa mrežu Borca.

Prvak BiH pred kraj prvog dijela krenuo je ofanzivnije i to im se isplatilo u 45. minuti kada Stojan Vranješ postiže izjednačujući gol.

U drugom dijelu je Borac kontrolisao igru, stvorio i nekoliko izglednih prilika, dok su i Plavi sa Grbavice prijetili iz kontri, ali je ostalo realnih 1:1.

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon nje će Željo dočekati Tuzlu City, dok Borac ide u goste Leotaru.

Željezničar sada ima 15 bodova i zauzima šestu poziciju, dok je Borac jedno mjesto iznad sa dva boda više.