Inter je večeras u okviru sedmog kola talijanske Serije A savladao Sassuolo u gostima sa 2:1, a naš Edin Džeko (35) je postigao gol i izborio penal za pobjedu svoje momčadi.

Sassuolo je večeras prvi stigao do vodstva.

Glavni sudija je u 23. minuti dosudio penal za domaće, a Berardi je matirao Handanovića i doveo Sassuolo u prednost.

Ipak, u nastavku Inter dolazi do potpunog preokreta i to zahvaljujući Džeki.

Dijamant na teren ulazi u 57. minuti, a 30-ak sekundi kasnije glavom pogađa za 1:1.

Bio je to šesti gol Edina ove sezone, a peti u posljednje četiri ligaške utakmice.

Inače, Džeko je do ovog susreta pet puta pogađao mrežu Sassuola.

Dvadesetak minuta kasnije Edin je izborio penal, a siguran sa bijele tačke bio je Lautaro Martinez i osigurao tri boda Interu.

Džeko je u 82. minuti postigao još jedan gol, ali je glavni sudija poništio pogodak nakon intervencije VAR-a.

Inter je nakon ovog trijumfa drugi sa 17 bodova, dok Sassuolo zauzima 13. poziciju sa sedam bodova.