Danas je u prostorijama NS/FS BiH u Sarajevu održana sjednica Disciplinske komisije, saopšteno je na zvaničnoj stranici Fudbalskog saveza BiH.

Komisija je razmatrala izvještaje službenih lica sa utakmice FK Velež-FK Borac i prijavu Komiteta za takmičenje NS/FS BiH, te je donijela sljedeće odluke:

• FK Velež se kažnjava novčanom kaznom od 10.000 KM i oduzimanjem 3 boda,
  • Suspenduje se stadion FK Velež na 6 utakmica,
  • Predsjednik FK Velež, Šemsudin Hasić se kažnjava zabranom obavljanja funkcija u nogometu u trajanju od 2 godine.

Podsjećanja radi, sinoćnji duel 10. kola Premijer lige BiH između Veleža i Borca prekinut je u 82. minuti kod rezultata 0:2 za goste.

Oba gola za Borac zabio je Vranješ, a domaći navijači su u spomenutoj minuti utrčali na teren i glavni sudija Sabrija Topalović iz Zenice je prekinuo meč.

Inače, navijači Veleža su tokom većine susreta bili nezadovoljni odlukama sudije iz Zenice.

Također, automobil, u kojem su se nalazili Topalović, njegov pomoćink Šehović te supervizor suđenja Alispahić, presretnut je blizu Jablanice i zapaljen.