Betis je u prijateljskoj utakmici savladao Romu našeg Edina Džeke (35) sa 5:2, a duel će ostati upamćen po tome što je glavni sudija isključio čak tri igrača talijanskog tima te dodijelio crveni kartonu treneru Joseu Mourinhu.

Ekipa Betisa je u prvom poluvremenu zabila dva gola preko Rodrija (4. minuta) i Fekira (30. minuta), dok je za Romu pogodio novi napadač Shomurodov (27. minuta).

Mancini je u 51. minuti poravnao na 2:2, a onda je uslijedio totalni haos nakon trećeg gola Betisa iz 58. minute.

Igrači Rome smatrali su da je strijelac Moreno prilikom postizanja igrao rukom, da bi sudija minutu nakon toga isključio kapitena Pellegrinija i pokazao crveni karton Joseu Mourinhu koji je ušao u teren i skoro se obračunao sa glavnim arbitrom.

Nakon toga, sudija je u 65. minuti pokazao drugi žuti karton Manciniju, dok je 13 minuta kasnije zbog dva žuta kartona iz igre morao izaći Karsdorp.

Roma je do kraja igrala sa samo sedam igrača u polju, a Betis je zabio još dva gola preko Tella u 80. i Roberta u 83. minuti.

Edin Džeko večeras nije ulazio u igru u timu Rome.

Podsjećanja radi, talijanski mediji su danas objavili da je Romelu Lukaku blizu odlaska iz Intera te da milanski tim upravo u Edinu vidi njegovu zamjenu za narednu sezonu.