Fudbaleri Tuzle City su u okviru 1. kola Premijer lige BiH savladali domaće Sarajevo sa 2:1.

Već u trećoj minuti gosti iz Tuzle stižu u vodstvo. Mešinović je ubacio sa lijeve strane, lopta je stigla do Sulejmana Krpića koji šutira i pogađa mrežu Sarajeva.

Nakon primljenog gola krenula je ekipa Sarajeva do poravnanja i do njega došla u 35. minuti. Šabanović je ubacio sa strane, a Numan Kurdić glavom postigao gol za izjednačenje.

Tuzla City je u 80. minuti došla do pobjede. Nukić je sjajno ubacio sa strane, Kanurić loše istrčao, a Džafić na drugoj stativi neometan glavom ubacio loptu u mrežu.

Četiri minute prije kraja strijelac Džafić zaradio je drugi žuti karton.

Za Sarajevo su počeli: Kanurić – Kurdić, Dupovac, Pidro – Šabanović, Palić, Sušić, Đokanović, Oremuš – Fanimo, Dervišagić. Sa klupe su ušli: Velkoski, Varešanović, Salčin.

Tuzla City je od prve minute igrala u sastavu: Fejzić – Nukić, Čeliković, Šukilović, Mehidić – Karjašević, Gavrić – Mišić, Džafić, Mešinović – Krpić. Još su igrali: Efendić, Mehanović.