Reprezentacija Italije je u 1/4 finalu Europskog prvenstva savladala Belgiju sa 2:1.

Talijane u vodstvo dovodi golom iskosa Barella u 31. minuti. Na 2:0 povisio je u 44. minuti Insigne koji se lijepo namjestio na 20 metara i precizno pogodio nebranjeni dio gola Belgije.

Iako Belgija nije briljirala u 45. minuti se vraćaju u utakmicu. Doku je oboren u kaznenom prostoru, a siguran sa 11 metara bio je Lukaku.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo golove, ali nekoliko opasnih situacija vidjeli smo pred oba gola.

Italija će u polufinalu igrati protiv Španije koja je danas savladala Švicarsku.

U subotu su na programu druga dva meča 1/4 finala, od 18 sati sastaju se Češka i Danska, a u 21 sati igraju Ukrajina i Engleska.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.