Barcelona je večeras u utakmici 34. kola španske La Lige pobijedila Valenciju u gostima sa 3:2 i ostala u igri za šampionsku titulu.

Golova nije bilo u prvom poluvremenu, da bi Gabriel Paulista u 50. minuti doveo domaće u prednost.

Sedam minuta kasnije Messi je promašio penal, ali je u nastavku akcije zabio gol za 1:1.

Griezmann u 63. minuti postiže gol i donosi vodstvo Barceloni, a Messi iz slobodnog udarca u 70. minuti povećava na 1:3.

Konačnih 2:3 postavio je Soler u 83. minuti.

Naš Miralem Pjanić (30) ni večeras nije dobio priliku za igru u timu Barce. Pjanić je posljednji put igrao za katalonski tim još 24. februara protiv Elchea, a nakon tog susreta nizozemski trener Ronald Koeman ga nikako ne uvodi u igru.

Barca je trenutno treća na tabeli sa 74 boda i ima dva boda manje od prvog Atletica i upravo protiv madridskog tima igra u narednom kolu.