AFC Bournemouth našeg Asmira Begovića (33) nastavio je sa sjajnom formom i stigao do sedme pobjede u nizu u engleskom Championshipu.

Begović i saigrači su večeras u susretu 43. kola Championshipa ubjedljivo savladali u gostima Milwall sa 4:1, a naš golman je branio svih 90 minuta i bio asistent kod drugog gola.

Asmir je u 27. minuti uhvatio jednu loptu, odmah ispucao prema Danjumi, da bi ovaj rutinski zatresao mrežu. Asistenciju Begovića možete pogledati ovdje.

Preostale golove zabili su Billing, Solanke i Brooks, dok je jedini strijelac za domaće bio Wallace.

Begoviću je ove sezone branio u 46 mečeva za AFC u svim takmičenjima te je 17 puta sačuvao svoju mrežu.

AFC je trenutno treći na tabeli sa 77 bodova, a momčadi od treće do šeste pozicije razigravat će za jedno mjesto koje vodi u Premiership.

Norwich je već osigrao plasman u najviši rang takmičenja, dok drugoplasirani Watford tri kola prije kraja ima velikih osam bodova više od AFC-a.