Roma je u 11. kolu ugostila Napoli i pobijedila sa 2:1.

Rimljani su krenuli snažno, vodili su već u 19. minuti preko Zaniolija, a onda je Kolarovu odbranio penal Meret nekoliko minuta poslije. Napoli preuzima inicijativu, pogađaju stative i prečke, ali ne mogu do poravnanja.

U 55. minuti novi penal za Romu. Odgovornost sada preuzima Veretout i pogađa za 2:0. Poljski napadač Milik nakon nekoliko promašaja napokon pogađa za konačnih 2:1 u 72. minuti.

I Edin Džeko je zabio pogodak, no umjesto da se na semaforu napiše 3:1, gol je poništen zbog “malog” zaleđa.

Sve ovo će ostati u sjeni prekida utakmice usljed rasističkih uzvika navijača Rome. Sudija Rochi prekinuo je utakmicu i igrače pozvao na centar terena. Kada je prijetilo da utakmica bude prekinuta, od svojih navijača prestanak sramotnog skandiranja tražio je kapiten Rome Edin Džeko.

Navijači su se smirili, a utakmica je nastavljena.

Edin Džeko ove sezone odigrao je 13 mečeva za Romu i postigao šest golova.