Pjanić je u utorak navečer jako lijepim golom donio pobjedu Juventusu protiv Brescie u gostima.

Pri rezultatu 1:1 u 64. minuti dosuđen je slobodan udarac za Juventus, Dybala je šutirao, pogodio živi zid, a na odbijenu loptu je natrčao naš Miralem Pjanić i fantastičnim udarcem “iz prve” pogodio mrežu nemoćnog Joronena.

Nakon utakmice Pjanić je slavodobitno poručio: “Sa te pozicije ne brinite da li će lopta ući u gol, nego birajte koga ćete prvog zagrliti”.

Potrebno nam je strpljenje, smirenost i puno rada na treninzima, a mnogi od nas su već navikli na kritike jer su one prisutne iz godine u godinu, bez obzira na naše rezultate. Cilj je osvojiti sve u ovoj sezoni, radimo na tome da budemo najbolji tim u Europi. Ovo je tek početak” zaključio je Pjanić.

Miralem je igrao svih 90 minuta za Juventus, koji je sada prvoplasirani sa 13 bodova.

Pjanić je ove sezone u šest mečeva pogodio jednom i asistirao jednom.