Zrinjski je u mostarskom derbiju u sklopu drugog kola Premijer lige BiH slavio domaću pobjedu nad Veležom rezultatom 1:0.

Prvi su zaprijetili gosti u 8. minuti preko Brandaoa, koji je šutirao pravo u golmana domaćeg tima.

Sjajna akcija Zrinjskog u 11. minuti. Šovšić je uposlio Lendrića, a ovaj iz teške pozicije šutirao pored gola.

Berisha je imao dva dalekometna pokušaja u 17. i 19. minuti, ali Brkić u je oba navrata sigurno intervenisao.

Čurjurić u 24. minuti dobro šutira, no lopta odlazi pored gola.

Naredna ozbiljna prilika za domaće u 42. minuti. Nakon jednog ubačaja iz korner, gosti izbacuju loptu s gol linije.

Prvo poluvrijeme okončano je šansom Čelikovića, koji je u 44. minuti glavom šutirao preko gola.

Rezervista Behram u 47. minuti sjajno šutira, a Brkić fantastično brani.

Zrinjski dolazi do vodstva u 54. minuti. Vlastitu mrežu na nevjerovatan način pogađa kapiten gostiju Zvonić.

U 58. minuti velika šansa za domaće da udvosturče prednost. Lendrić se našao sam ispred Bobića, koji spašava u posljednji čas.

Zvonić je imao priliku da se iskupi u 69. minuti, ali je sa svega nekokiko metara promašio gol.

Nova sjajna šansa za Zrinjski u 69. minuti, kada Bobić brani ispred Čirjaka.

Velež je najbolju šansu imao u 77. minuti. Brandao je fantastično šutirao i pogodio stativu.

Minut kasnije s druge strane prijeti Lendrić, ali je neprecizan.

Posljednja šansa za goste u 89. minuti. Berisha je šutirao, a njegov udarac odbranio Brkić.

Za Zrinjski su večeras igrali: Brkić, Čurjurić, Čeliković, Zlomislić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Barišić, Lendrić, Bencun, Mandić.

Velež je nastupio u sastavu: Bobić, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ovčina, Brandao, Berisha, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Ćivić.

Zrinjski poslije dva odigrana meča ima tri boda, dok je Velež i dalje bez bodova.