Danas je u Trening centru Butmir odigrana prijateljska utakmica između FK Sarajevo i NK TOŠK iz Tešnja. Susret je završen neriješenim rezultatom 1-1.

Za TOŠK je pogodio Mujagić, a strijelac za bordo tim bio je Adukor.

Sarajevo je meč započelo u sastavu: Dizdarević, Šofranac, Dupovac, Resić, Đokanović, Kapić, Mustafić, Šišić, Velkoski, Cruz i Handžić.

Priliku za igru u nastavku su dobili: Demirović, Adukor, Kurdić, Crnički, Salčin.

Prva do vodstva je došla ekipa TOŠK-a kada u 16. minuti pogađa Mujagić. Do kraja prvog poluvremena bilo je dosta prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U 50. minuti dosuđen je jedanaesterac za Sarajevo nakon prekršaja nad Cruzom. Izvođač je bio Mustafić koji nije uspio pogoditi mrežu protivnika. Sarajevo dolazi do izjednačenja u 83. minuti kada Adukor pogađa na asistenciju Salčina.

Do kraja je Sarajevo imalo još jednu priliku preko Mustafića, ali je golman TOŠK-a Strika bio siguran.

Sljedeću utakmicu u okviru 24. kola BH Telecom Premijer lige BiH fudbaleri FK Sarajevo igraju u subotu protiv ekipe HŠK Zrinjski. Meč je na rasporedu u 19 sati na Olimpijskom stadionu “AsimFerhatović-Hase”.