Uzimajući u obzir spisak za predstojeće susrete sa Turskom i Sjevernom Irskom, proteklog vikenda za svoje klubove nastupilo je 16 bh. reprezentativaca.

Devet ih je odigralo cijele mečeve, a u strijelce su se upisala četvorica.

Goran Zakarić (Partizan) je postigao dva gola, a po jedan su dali Elvis Sarić (Suwon Bluewings), Edin Džeko (Roma) i Kenan Kodro (Copenhagen).

Džeko je prekinuo niz od šest uzastopnih ligaških mečeva bez gola, dok je Kodro postigao svoj prvijenac ove sezone u prvenstvu.

Zabrinjavajuće zvuči da je od sedam pozvanih defanzivaca nastupio samo jedan, dok su u veznom redu i napadu svi upisali određenu minutažu.

Ohrabrujuća činjenica je da su oba golmana koja su nastupila sačuvala svoje mreže.

Golmani:

Ibrahim Šehić (Erzurum – Alanyaspor 1:0, Turska) – branio svih 90 minuta,

Asmir Begović (Watford – Bournemouth 0:4, Engleska) – branio svih 90 minuta,

Vedran Kjosevski (Željezničar – Čelik 3:2, Bosna i Hercegovina) – nije konkurisao za susret,

Odbrana:

Toni Šunjić (Krylya Sovetov – Dynamo Moskva 1:0, Rusija) – 90 minuta igre + žuti karton,

Ervin Zukanović (Genoa – Parma 1:3, Italija) – rezerva,

Darko Todorović (Sturm Graz – Salzburg 1:2, Austrija) – rezerva,

Eldar Ćivić (Sigma Olomouc – Sparta Prag 1:0, Češka) – rezerva,

Ognjen Vranješ (Waregem – Anderlecht 1:2, Belgija) – nije konkurisao za susret,

Bojan Nastić (Gent – Genk 1:5, Belgija) – nije konkurisao za susret,

Ermin Bičakčić (Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:2, Njemačka) – nije konkurisao za susret,

Vezni red:

Goran Zakarić (Partizan – Voždovac 4:0, Srbija) – 90 minuta igre + dva gola,

Elvis Sarić (Sangju Sangmu – Suwon Bluewings 1:2, Južna Koreja) – 90 minuta igre + gol,

Edin Višća (Fenerbahce – Istanbul Basaksehir 0:0, Turska) – 90 minuta igre,

Gojko Cimirot (Standard Liege – Club Brugge 3:1, Belgija) – 90 minuta igre,

Rade Krunić (Empoli – Roma 0:2, Italija) – 90 minuta igre,

Miralem Pjanić (Udinese – Juventus 0:2, Italija) – igrao do 89. minute,

Deni Milošević (Konyaspor – Fenerbahce 2:2, Turska) – igrao do 64. minute,

Muhamed Bešić (Middlesbrough – Nottingham 0:2, Engleska) – igrao do 61. minute,

Sanjin Prcić (Getafe – Levante 1:2, Španija) – igrao do 46. minute + žuti karton,

Haris Duljević (Magdeburg – Dynamo Dresden 2:2, Njemačka) – igrao od 57. minute,

Napad:

Edin Džeko (Empoli – Roma 0:2, Italija) – 90 minuta igre + gol,

Kenan Kodro (Copenhagen – Randers 4:0, Danska) – igrao od 82. minute + gol,

Riad Bajić (Fenerbahce – Istanbul Basaksehir 0:0, Turska) – igrao od 79. minute.