Nakon poraza od 1:2 u prvom meču, Roma je u revanšu osmine finala Lige šampiona savladala Shakhtar rezultatom 1:0 i plasirala se u četvrtfinale.

Tamo ju je odveo bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (31), koji je bio autor jedinog pogotka na večerašnjem meču u 52. minuti.

Proigrao ga je Strootman, a Džeko je izašao sam na Pyatova i rutinski smjestio loptu u mrežu.

Poslije toga je imao još dvije odlične šanse.

Prvo je u 63. minuti šutirao pored lijeve stative, da bi u 67. na dodavanje Perottija iz sjajne pozicije napucao loptu preko gola.

Večerašnji gol bio mu je ukupno 17. ove sezone, a četvrti u ovom takmičenju.

Igrao je do 89. minute, kada ga je na terenu zamijenio El Shaarawy.

Treba reći i da do tog pogotka našeg napadača na Olimpicu nije viđeno bukvalno ništa.

Gosti iz Ukrajine su na kraju susret završili s igračem manje, jer je u 79. minuti isključen Ordets zbog povlačenja Džeke.

Roma je tako postala šesti učesnik četvrtfinala. Uz nju su plasman dalje osigurali Sevilla, Juventus, Manchester City, Liverpool i Real Madrid.