Najveći derbi belgijskog prvenstva, popularni “De Clasico” između Standard Liegea i Anderlechta, završen je bez pobjednika.

Na Maurice Dufrasne stadionu viđeno je čak šest pogodaka, a konačan rezultat glasio je 3:3.

Poveo je domaći tim golom Sa Orlanda u 6. minuti, a izjednačio je Hanni u 14.

Luyindama u 24. minuti donosi novu prednost Standardu, a potom Hanni svojim drugim i trećim golom u 41. i 44. minuti preokreće rezultat u korist Anderlechta.

Standard u nastavku uspijeva doći do boda i to zaslugom Luyindame, koji postiže svoj drugi gol u 63. minuti.

Cimirot zabio i gol, ali mu je poništen

Debi za tim iz Liegea upisao je bh. reprezentativac Gojko Cimirot (25), koji je prije nekoliko dana stigao iz PAOK-a u transferu vrijednom 2.5 miliona eura.

Našao se u startnoj postavi i odigrao je kompletan meč. U 59. minuti je postigao pogodak, koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Standard poslije 24 odigrana kola zauzima 10. poziciju u belgijskoj Jupiler ligi s 30 osvojenih bodova.