Hrvatski trener Robert Prosinečki (48) obavio je jučer drugi razgovor sa predstavnicima Fudbalskog saveza BiH na temu njegove kandidature za selektora Zmajeva.
Prosinečki je istakao kako njegov jedini uslov ostaje njegov samostalni izbor pomoćnika u stručnom štabu.
Raniji selektori BiH nisu imali pravo biranja svojih pomoćnika, izuzev Mehmeda Baždarevića koji je u stručni štab odabrao jednog svog trenera, ali koji zvanično nije bio na plati Fudbalskog saveza BiH.
Prosinečki je u svojoj karijeri kao trener vodio Crvenu Zvezdu, Kayserispor i reprezentaciju Azerbejdžana.
Kao najveći uspjeh na klupi Azerbejdžana ostaće upamćena pobjeda protiv Norveške u Bakuu u kvalifikacijama za SP 2018. U ukupno dvoje kvalifikacija bio je petoplasirani sa Azerbejdžanom, što je bio lošiji plasman u odnosu na ranije kvalifikacije, pa su se nakon toga u Azerbejdžanu odlučili za selektora postaviti domaćeg trenera Gurban Gurbanova.
Fudbalska reprezentacija BiH novog selektora dobit će 4. januara na sjednici Izvršnog odobra FS BiH.
(BIH.ba)

FK BSK Banja Luka
FK Borac Banja Luka
FK Radnik Bijeljina
FK Sarajevo
Slovenija
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino