U utakmici punoj tenzija, na kojoj su viđena tri crvena i čak 14 žutih kartona, AEK je pred domaćim navijačima savladao PAOK s 1:0.

Bio je to susret 10. kola grčke Superlige, koji je odlučio Livaja golom u 25. minuti.

Već u 8. minuti domaći tim je ostao s igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Araujo.

Snage na terenu su poravnate, kada je Zambrano zbog drugog žutog kartona morao ranije u svlačionicu.

U samom finišu susreta još jedan crveni karton, a dobija ga igrač gostiju Biseswar.

Bh. reprezentativci Ognjen Vranješ (28) i Gojko Cimirot (25) odigrali su cijeli meč za svoje momčadi, a Cimirot je bio jedan od onih koji su zaradili javnu opomenu.

AEK je poslije deset odigranih mečeva drugoplasirani na tabeli s 20 bodova, dok je PAOK mjesto ispod s 18.