Danas je u terminu od 15 sati odigrano pet utakmica 11. kola talijanske Serie A, na kojima su nastupila i dva bh. nogometaša.

Ervin Zukanović (30) je s Genoom gostovao novom prvoligašu SPAL-u i ostao poražen rezultatom 0:1.

Antenucci je u 56. minuti pogodio za SPAL i Genoi nanio već sedmi ovosezonski poraz, koji ju je ostavio na pretposljednjoj 19. poziciji s šest bodova.

Zukanović je na terenu proveo cijeli meč, baš kao i Daniel Pavlović (29) u redovima Crotonea, koji je napravio iznenađenje, savladavši Fiorentinu na domaćem terenu s 2:1.

Strijelci za pobjedu Crotonea bili su Budimir u 17. i Trotta u 19. minuti, dok je utješni gol za goste iz Firenze postigao Bennasi minut prije odlaska na odmor.

Crotone poslije 11 odigranih mečeva ima devet bodova i zauzima 15. mjesto.