Hodžićev 19. gol ove sezone

Važnu pobjedu u borbi za titulu ostvario je večeras Dinamo Zagreb, savladavši u okviru 33. kola u gostima Split s minimalnih 0:1.

Pogodak odluke u 55. minuti postigao je bh. reprezentativni napadač Armin Hodžić (22), kojem je to bio već 19. ovosezonski gol za Modre. Od toga je 14 postigao u ligi, a pet u kupu.

Interesantno da je ovo Hodžiću već sedmi gol ove sezone protiv splitske momčadi.

Dva im je zabio u prvom ligaškom duelu, a čak četiri u prvom polufinalnom susretu kupa.

Hodžić je igrao do 75. minute, a njegov klupski i reprezentativni kolega Amer Gojak (20) do 82.

Nakon večerašnjeg trijumfa, Dinamo se približio vodećoj Rijeci na dva boda zaostatka.

Rijeka uz to ima utakmicu manje i to protiv Hajduka, s kojim se sastaje sutra.