Hoffenheim je sa visokih 6:2 pregazio Wolfsburg na svojoj Rhein-Neckar Areni u okviru 23. kola Bundeslige.

Naš reprezentativac Sejad Salihović za domaćine je odigrao cijeli susret na poziciji lijevog krila, a Sejo je uz jedan postignuti gol i dvije asistencije bio je jednim od najboljih pojedinaca svoje momčadi danas.

Poveo je Hoffenheim preko Firmina u 4. minuti utakmice, a izjednačenje je donio Bost deset minuta kasnije.

U 33. minuti utakmice Salihović izvodi prekid za Hoffenheim, šalje odličan i oštar centaršut koji u gol za 2:1 pretvara Sule.

Osam minuta prije kraja meča pri rezultatu 4:2 za domaćine dosuđen je penal za Hoffenheim. Siguran realizator za 5:2 bio je Salihović.

Nije Hoffenheim stao na tome, kao ni naš Salihović, koji u 89. minuti asistira Schipplocku za konačnih 6:2.

Sejad Salihović će tako u odličnoj formi pristići na okupljanje fudbalske reprezentacije BiH sutra u austrijskom Innsbrucku gdje će Zmajevi u srijedu igrati protiv Egipta.