Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Vitezu selekciju Estonije rezultatom 28:26 u petom kolu grupe 5 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Naši rukometaši ovom pobjedom obezbijedili su plasman u baraž.

Nakon prvog poluvremena  izabranici Dragana Markovića imali su prednost od 15:9. Estonci su u drugih 30 minuta odigrali dosta bolje i u 50. minuti prišli na samo jedan gol zaostatka, kada je bilo 21:20 za našu selekciju. Ipak naši rukometaši su na kraju stigli do pete pobjede u ovim kvalifikacijama i plasmana u baraž.

Posljednji kvalifikacioni susret bh. rukometaši igraju za četiri dana u Portugalu

Treba napomenuti da je domaćim navijačima bilo zabranjeno na tribine unositi prvu zvaničnu i međunarodno priznatu zastavu Bosne i Hercegovine.