Juniorski bh. reprezentativac je sa dva gola donio bod Leipzigu u duelu sa Wolfsburgom

Danas je na programu bio derbi meč sedmog kola njemačke Bundeslige za juniore u kojem su Leipzig i Wolfsburg odigrali 2:2.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi juniorski bh. reprezentativac i kapiten Leipziga Ermedin Demirović (18) postigao gol u 47. minuti za vodstvo svoje ekipe.

Ipak, gosti su prekokrenuli rezultat u svoju korist i golovima u 65. i 78. minuti poveli sa 1:2.

Bod Leipzigu donio je danas odlični Demirović u 86. minuti utakmice.

Ermedinu je ovo bio šesti susret ove sezone i sa šest golova prvi je strijelac Leipziga.

Sjajna forma Demirovića je dobra vijest za selektora U19 selekcije BiH Tonija Karačića, s obzirom da početkom oktobra naša reprezentacija igra kvalifikacioni turnir za odlazak na EP.

U našoj grupi se nalaze Azerbejdžan, Austrija i Litvanija.