Golovima Salčina i Dervišagića, Sarajevo pobijedilo beogradski Partizan

U susretu drugog kola grupe B Turnira prijateljstva, koji se igra u Bijeljini (igrači do 16 godina), fudbaleri Sarajeva su savladali vršnjake iz beogradskog Partizana rezultatom 2:0.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi u 35. minuti pionirski bh. reprezentativac Đani Salčin postigao spektakularan gol za vodstvo Sarajeva od 1:0.

Konačnih 2:0 za Sarajevo postavio je Kenan Dervišagić u 48. minuti poslije sjajne akcije, a asistirao mu je Salčin.

Sarajevo će sutra u posljednjem kolu igrati protiv Vardara, dok Partizan za protivnika ima momčad Osijeka.

Prvoplasirana ekipa iz grupe izborit će plasman u polufinale.

Za Sarajevo su igrali: Čalaković, Šabić, Pijunović, Bešić, Islamović, Đokanović, Alić, Dervišagić (Liješnić), Salčin, Imamović i Junuzović (Vintonji).

Sarajevo je prvoplasirano u grupi B sa 4 boda, slijedi Partizan sa 3, Osijek ima 2, dok je Vardar osvojio jedan bod.

Spomenimo da se u grupi A nalaze Crvena Zvezda, Željezničar, Zagreb i Budućnost (Podgorica), u grupi C igraju Vojvodina, Dinamo Zagreb, Olimpija i Velež, a u grupi D su smješteni timovi OFK Beograd, Rijeka, Sutjeska i Sloboda.