U okviru 17. kola poljske Ekstraklase, Legija je u gostima protiv Podbeskidziea pogotkom našeg povremenog reprezentativca, Stojana Vranješa došla do 30. boda u sezoni  te sada za vodećim zaostaje velikih 10 bodova.

Domaći su do vodstva došli već u 6. minuti susreta a strijelac pogotka bio je Robert Demjan.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao a domaćini su u 41. minuti ostali s igračem manje.

Tada je Kolcak zbog pregrube igre dobio direktan crveni karton.

Gosti su na svoj prvi pogodak na ovoj utakmici čekali do 68. minute kada je precizan bio Nemanja Nikolić.

Ipak, pred sam kraj utakmice, tačnije u 86. minuti domaći stižu do novog vodstva.

Štoper gostiju, Igor Lewzcuk nespretno je reagovao te loptu poslao u vlastitu mrežu.

Konačnih 2:2 postavio je u sudijskog nadoknadi meča naš reprezentativac Stojan Vranješ koji je sjajno iskoristio ubacivanje sa strane i gužvu u šesnaestercu domaćina, te Legiji donio bod.