Danas je na programu bilo pet mečeva 17. kola Premijer lige BiH, a ekipe Slobode i Zrinjskog ostvarile su nove pobjede.

Sloboda je gostovala u Prijedoru kod Rudara i zahvaljujući golu Zebe iz 80. minute stigla do važne pobjede koja je ih je ostavila na prvoj poziciji.

Momčad Zrinjskog je u Mostaru deklasirala Drinu rezultatom 5:0. Dvostruki strijelac bio je Mešanović, dok su po jednom pogađali Nikolić, Todorović i Vranjić.

Vitez i Široki Brijeg su odigrali 1:1. Domaći su poveli preko Đurića u šestoj minuti, a četiri minute kasnije Kresinger postavlja konačnih 1:1.

Čelik je u Zenici pogotkom Dedića iz 18. minute slavio protiv sarajevskog Olimpica, dok je Borac u Banjoj Luci bio bolji od Veleža sa 2:1.

Sjajan gol za Borac postigao je mladi bh. reprezentativac Ajdin Redžić (18) u 14. minuti utakmice za vodstvo Borca.

Jandrić je u 71. minuti udvostručio prednosti, da bi konačnih 2:1 postavio Ćemalović tri minute prije kraja meča.

Sutra se igraju preostala tri meča u kojima se sastaju: Sarajevo – Travnik, Radnik – Željezničar i Slavija – Mladost.

Nakon nepotpunog 17. kola, Sloboda je vodeća sa 37 bodova, slijedi Zrinjski sa 36, a Široki je trećeplasirani sa 33 boda.