Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u okviru prve utakmice baraža za odlazak na Europsko prvenstvo remizirala protiv selekcije Irske rezultatom 1:1.

Naš nacionalni tim je kontrolisao igru i imao veći posjed lopte posebno u prvom poluvremenu, no u drugom poluvremenu Irci su iz prvog ozbiljnjijeg pokušaja stigli do vodstva od 0:1.

Brady je u 82. minuti šokirao naše navijače i iz kontranapada doveo Irce u vodstvo, no tri minute kasnije BiH preko Edina Džeke stiže do poravnanja što je bio i konačni rezultat meča.

Treba istaći i to da su zbog guste mage tokom drugog poluvremena uslovi za igru bili izuzetno otežani.

Za BiH od prve minute su nastupili: Begović, Spahić, Šunjić, Zukanović, Mujdža, Pjanić, Cocalić, Višća, Lulić, Ibišević i Džeko.

U nastavku su još priliku dobili Vranješ umjesto Mujdže, Đurić umjesto Višće i Hajrović umjesto Lulića.

Neriješen rezultat uz postignut gostujući gol gostiju više odgovara selekciji Irske koja je, može se reći, ostvarila svoj cilj u Zenici.

Revanš susret se igra u ponedjeljak navečer u Dablinu na “Aviva” stadionu.