„U-15“ reprezentacija BiH poražena je danas u prijateljskom meču u Vogošći od odgovarajuće selekcije Makedonije sa 1:2, javlja Fudbalski savez BiH.

Gosti su do prednosti došli u 19. minuti golom Vasila Krsteva, a izjednačenje našem timu donio je Đani Salčin u 28. minuti. Konačan rezultat postavio je Bojan Kolevski u 42. minuti susreta.

Nakon utakmice selektor bh pionira Zoran Erbez je izjavio:

„Čestitam ekipi Makedonije na pobjedi. Vrijeme je bilo teško za igru. Gosti možda i nisu odigrali toliko kvalitetnije od nas, osim što su imali nešto bolji posjed lopte. Iz individualnih grešaka smo primili golove. Sutra igamo još jedan meč nakon kojeg ćemo vjerovatno i skratiti spisak. Moguće je da neki igrači više neće dobiti poziv u reprezentaciju ukoliko ne promijene pristup igri. Ove utakmice su dobro mjerilo i pokazaće ko može u budućnosti igrati za reprezentaciju i „U-15“, ali i „U-17“.“

BiH i Makedonija će drugi prijateljski susret odigrati sutra u 10:30 sati u Vogošći.

Bosna i Hercegovina-Makedonija 1:2 (1:1)

Stadion: „Hakija Mršo“, Vogošća.

Sudija: Adnan Merdanović.

Pomoćnici: Kenan Kukić, Emir Vrankovina.

Strijelci: 0:1 Vasil Krstev (19’), 1:1 Đani Salčin (28’), 1:2 Bojan Kolevski (42’).

Žuti kartoni: Luka Nakov (Makedonija).

BiH: Nikola Mijović, Adis Mujkić, Irhad Vladavić, Vlado Tomić, Rijad Sadiku, Miladin Piljunović, Ahmed Hasanović, Đani Salčin, Kenan Šahbazović, Milan Šoja, Armin Imamović. Igrali su još: Harun Ibraković, Dušan Ristović, Dorjan Dojčinović, Haris Kolar, Harun Hadžić, Stefan Vasiljević. Selektor: Zoran Erbez.

Makedonija: Luka Nakov, Viktor Rizankovski, Hristijan Dodevski, Angel Stratovski, Besir Ramadani, Filip Stojanovski, Emir Skenderi, Altin Sefo, Marko Gjorgjevski, Enis Fazlagić, Vasil Krstev. Igrali su još: Bojan Kolevski, Mario Naumovski, Donat Aliu, Kristijan Ristevski, Filip Antovski, Ensar Luma, Elvir Ramić. Selektor: Dobrinko Ilievski.