Kadetska reprezentacija naše države je porazila Srbiju u drugom kolu turnira u turskoj Konyi, piše Basket.ba

KonaÄan rezultat je glasio 67:63 za naÅ¡u reprezentaciju. Iako smo gubili na poluvremenu sedam razlike, izabranici Emira Halimića su smogli snage i doÅ¡li do trijumfa i tako imamo maksimalna Äetiri boda u prva dva kola.

Srbija je odmah u startu povela sa 9:4, ali se naÅ¡i momci nisu predavali. Prva Äetvrtina je zavrÅ¡ena rezultatom 23:21 za Srbiju. U drugoj Äetvrtini smo imali zaostatak od sedam poena, a rezultat je glasio 42:35. No, treća Äetvrtina igra je ponudila totalno drugaÄiju igru. NaÅ¡i momci su odigrali sjajno u odbrani, napad je postao raznovrsniji i napravili smo preokret. Vodili smo sa 54:53. Posljednja dionica je bila vrlo neizvjesna.

Srbija je imala prednost rezultatom 63:60 minutu i pol do kraja meÄa. Ipak, NjegoÅ¡ SikiraÅ¡ pogaÄ‘a za minus jedan, a onda Emir ÄŒerkezović donosi prednost od jednog poena. Bilo je 64:63. Srbija je promaÅ¡ila a onda je Musa realizirao bacanja i dolazimo do pobjede. Džanan Musa je ubacio 19 poena, imao po 7 skokova i 7 asistencija, dok je NjegoÅ¡ SikiraÅ¡ dodao 15 poena i imao 12 skokova. Sani ÄŒampara je ubacio 13 poena.

Bosna i Hercegovina: KovaÄević, StojÅ¡ić (7 skokova), BaÄvić, Sabljić, Burko 2, KoÄić 3, SikiraÅ¡ 15 (12 skokova), ÄŒerkezović 9 (9 skokova), ÄŒampara 13 (5 skokova), Musa 19 (7 skokova, 7 asistencija), Mirković 2, OvÄina 4.

Srbija: Krtinić, MiÅ¡ković 5, Nikolić 2, Vulikić 12, Latinović 11, Marjanović 13 (12 skokova), Matić 3, Uskoković, PaviÄević 6 (5 skokova), Tadić 4, Simić, PetruÅ¡ev 7.