Manchester City danas je gostovao u devetom kolu Premiershipa ekipi West Ham Uniteda.

Naš kapiten Edin Džeko zaigrao je od prve minute za gostujući tim zajedno u napadačkom tandemu sa Sergiom Aguerom.

West Ham je do vodstva došao u 21. minuti preko Amalfitana, a istim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Nakon sat vremena igre trener Pellegrini iz igre izvodi Edina Džeku, a umjesto njega ubacuje Stevana Jovetića.

City napada i ima jednu odličnu priliku u kojoj Aguero pogađa prečku, ali prijeti i West Ham iz kontra napada, a 15 minuta nakon Džekinog izlaska povećavaju vodstvo na 2:0 golom Sakha.

David Silva postavlja rezultat na 2:1 u 77. minuti, ali gosti nisu imali snage da naprave više u ovoj utakmici.