Navijači Deportiva danas su na svom Riazor stadionu imali razloga za slavlje jer je njihov tim pružio sjajnu partiju i sa visokih 3:0 porazio favorizovanu Valenciju.

Momčad iz La Corune je u današnji meč ušla pod pritiskom s obzirom da su u prethodna četiri kola uvezali isto toliko poraza.

No, već od samog početka su krenuli agresivno ka golu Valencije. Do vodstva su stigli u 37. minuti utakmice kada je naš reprezentativac Haris Medunjanin ubacio loptu iz kornera, a defanzivac Valencije nes(p)retno reagovao i poslao loptu u vlastitu mrežu. Prethodno je Medunjanin pogodio stativu iz slobodnog udarca.

U nastavku je tim Deportiva golovima Pereza i Tochea ovjerio pobjedu i postavio konačnih 3:0.

Naš reprezentativac Haris Medunjanin je pružio blistavu partiju, te se posebno istakao u par navrata prilikom oduzimanja protivničkih lopti čime je tako ušutkao kritičare iz Španije koji su nedavno pisali o tome kako je Medunjanin loš u defanzivi.

Bila je ovo druga pobjeda u Primeri za Deportivo nakon osam odigranih kola. U narednom kolu gostuju kod Espanyola.