Bosanskohercegovački klubovi Željezničar i Široki Brijeg izborili su plasman u drugo pretkolo Europske lige.

Željezničar je u revanš susretu prvog pretkola u gostima savladao Lovćen sa 1:0 i plasirao se u narednu fazu takmičenja. Pobjedonosni gol postigao je Damir Sadiković u 57. minuti susreta. Srđan Stanić koji je bio uvršten na širi spisak reprezentacije za Svjetsko prvenstvo u Brazilu odigrao je 90 minuta na poziciji desnog beka. Prvi susret koji je odigran u Sarajevu završen je rezultatom 0:0.

Široki Brijeg pobijedio je u prvom suretu u Azerbejdžanu tim Qabale sa 2:0, da bi u revanšu koji je odigran na stadionu „Pecara“ ostvario trijumf od 3:0. Dvostruki strijelac bio je Mirko Marić, a jedan gol postigao je Goran Zakarić.

Ekipa Željezničara u drugom pretkolu igra protiv Metalurga iz Makedonije, Široki Brijeg će se sastati sa Mladom Boleslav iz Češke Republike, dok će osvajač kupa Bosne i Hercegovine, Sarajevo igrati protiv norveškog Haugesunda.

Prvi susreti drugog pretkola na programu su 17. jula.