Večeras je na stadionu Grbavica odigran “remake” derbija Željo – Sarajevo iz 2. maja 1996. godine.

Igrači koji su prije 26 godina igrali za Želju i Sarajevo ponovo su istrčali na teren stadiona Grbavica i to pred nekoliko hiljada navijača oba tima.

Organizator utakmice bilo je Udruženje Pomozi.ba, a sav prihod od ulaznica ide u fond za oboljele građane BiH.

Igrala su se dva poluvremena sa po 30 minuta, a derbi je završen rezultatom 1:1.

Amar Ferhatović je u 56. minuti pogodio za Sarajevo, da bi Hadis Zubanović u sudijskoj nadoknadi poravnao na 1:1.

Za Želju su, između ostalih igrali, Gušo, Memić, Kurt, Kunić, Biščević, Muharemović, Adžem, Fatić, Žerić, Jahić, Zubanović i drugi, dok su za Sarajevo nastupili Dedić, Uščuplić, Hošić, Ihtijarević, Elkaz, Herco, Gogalić, Ferhatović i drugi.

Dodajmo da je početni udarac izveo Adnan Ališan, dječak koji zahvaljujući humanitarnoj organizaciji Pomozi.ba uspješno podvrgnut operativnom zahvatu u Turskoj.