Posljednji meč 37. kola italijanske Serije A odigrali su gradski rivali Lazio i Roma, a momčad Rome ostvarila je pobjedu rezultatom 2:1.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Iturbe u 73. minuti doveo Romu u vodstvo od 0:1.

Lazio je izjednačio devet minuta kasnije golom Đorđevilća, a veliku pobjedu Romi obezbijedio je Mbiwa u 85. minuti nakon asistencije našeg Miralema Pjanića.

Pjanić je sjajno izveo slobodan udarac, a Mbiwa pogodio za veliko slavlje navijača Rome.

Senad Lulić zamijenjen je u 55. minuti u timu Lazija i zaradio je žuti karton, dok je Miralem Pjanić ušao u igru u 68. minuti u momčadi Rome.

Kolo prije kraja italijanskog prvenstva, Roma se nalazi na drugoj poziciji sa 70 bodova i osigurala je plasman u grupnu fazu Lige prvaka, a Lazio je trećeplasirani sa 66 bodova.