Pirić bez konkurencije na golu

Naši reprezentativci iza sebe imaju još jedno kolo u svojim klubovima.

Gledajući njihove učinke na terenu, minutažu, ocjene, ishode utakmica, ali i formu, odabrali smo idealni tim za proteklo kolo sačinjen od naših standardnih i potencijalnih reprezentativaca.

Kenan Pirić jedini je naš golman koji je branio prošlog vikenda. U odbrani je Kolašinac zabio i gol i autogol protiv odličnog Leipziga, a klubovi Cocalića i Dumića su slavili uz njihovih 90 minuta na terenu. U vezi dvije asistencije Pjanića i Duljevića. Jajalo je postigao gol za Palermo, a svojim golom pobjedu je donio Videotonu i potencijalni Zmaj Hadžić koji se tako našao u timu kola.

U napadu nije bilo dileme. Đurić i Bajić zabijali su za Cesenu i Konyu.

Ovdje možete pogledati pregled nastupa svih standardnih reprezentativaca, a ovdje pregled nastupa svih potencijalnih reprezentativaca.

Golman:

Kenan Pirić (Sloboda – Krupa 2:1, BiH) – branio svih 90 minuta,

Odbrana:

gol-ikona Sead Kolašinac (Leipzig – Schalke 2:1, Njemačka) – 90 minuta igre + GOL + autogol,

Edin Cocalić (Mechelen – Eupen 1:0, Belgija) – 90 minuta igre,

Dario Dumić (Heracles – NEC 2:0, Holandija) – 90 minuta igre,

Vezni red:

gol-ikona Mato Jajalo (Fiorentina – Palermo 2:1, Italija) – igrao do 87. minute + GOL,

asistencija-ikonaasistencija-ikona Miralem Pjanić (Juventus – Atalanta 3:1, Italija) – igrao do 78. minute + dvije asistencije,

gol-ikona Anel Hadžić (Debrecen – Videoton 0:1, Mađarska) – 90 minuta igre +GOL,

Edin Višća (Istanbul – Antalya 2:2, Turska) – 90 minuta igre,

asistencija-ikonaasistencija-ikona Haris Duljević (Sarajevo – Radnik Bijeljina 2:0, BiH) – 90 minuta igre + dvije asistencije,

Napad:

gol-ikona Milan Đurić (Benevento – Cesena 2:1, Italija) – 90 minuta igre + GOL,

gol-ikona  crveni-karton-ikonaRiad Bajić (Alanya – Konya 2:3, Turska) – igrao do 38. minute + GOL + dva žuta kartona (crveni).