Ibišević upisao treću ovosezonsku asistenciju

Nogometaši Herthe remizirali su na gostovanju kod Borussije Dortmund (1:1) u prvom susretu sedmog kola njemačke Bundeslige.

Gosti su prvi došli do vodstva u 50. minuti, kada je pogodio Stocker na sjajnu asistenciju bh. napadača Vedada Ibiševića, koji ga je proigrao petom u stilu Zlatana Ibrahimovića.

Ibiševiću je to bila treća asistencija na sedam ovosezonskih nastupa, na kojima je zabilježio i pet pogodaka.

Igrao je do 81. minute, kada ga je zamijenio Allagui.

Izjednačenje domaćinu u 80. minuti donio je Aubameyang, koji je tri minuta ranije promašio jedanaesterac.

I jedni i drugi susret su okončali s igračem manje. Prvo je isključen Mor u 84. minuti, a potom i strijelac jedinog pogotka za goste Stocker na samom isteku regularnog toka utakmice.

Hertha je s ovim remijem zadržala drugo mjesto (14 bodova), dok je Borussia Dortmund ostala odmah iza s bodom manje.

Recimo i to da se na klupi domaćina našao mladi Dženis Burnić, koji je nedavno odlučio da u budućnosti nastupa za BiH.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.