Jučer je u okviru 12. kola kineske Super lige ekipa Guizhou Renhea sa 2:1 savladala favorizovanu momčad Ghuangzhou R&F, a naš reprezentativac Zvjezdan Misimović pružio je još jednu odličnu partiju.

Gosti su prvi stigli do vodstva i to u 25. minuti zahvaljujući preciznom udarcu Davija sa bijele tačke.

Guizhou je poravnao rezultat svega tri minute kasnije kada je Misimović sjajnim centaršutem pronašao Hyurija koji šalje loptu u mrežu, za 1:1.

U 34. minuti Hyuri je ponovo bio na djelu. Akciju koju je započeo Misimović, Hyuri je krunisao novim golom za, ispostavilo se, konačnih 2:1.

U nastavku su domaći imali još nekoliko izglednih prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Zvjezdan Misimović je odigrao svih 90 minuta u ovom meču. Njegov Guizhou je trenutno sedmi na tabeli sa dva boda manje od posljednjeg mjesta koji vodi u Ligu prvaka.