Bičakčić odigrao cijeli meč za Hoffenheim, Hajrović zaigrao u porazu Werdera

Momčadi Mainza i Hoffenheima odigrale su zasigurno najljepši meč drugog kola njemačke Bundeslige, u kojem je viđeno čak osam pogodaka.

Rezultat je na kraju glasio 4:4, iako je domaćin u dva navrata imao po tri gola prednosti.

De Blasis (3’, 23’) i Cordoba (27’)  donijeli su veliku prednost domaćinu, koju je u 38. minuti smanjio Wanger.

Dvije minute prije odlaska na odmor Oztunali povećava na 4:1, a ključni trenutak meča dešava se u 57. minuti.

Tada Bussaman dobija crveni karton, što gosti koriste i preko Utha (71’, 72’) i Szalaija (84’) stižu do izjednačenja.

U redovima gostujuće momčadi, koja je upisala svoj drugi bod, cijeli meč odigrao je bh. reprezentativac Ermin Bičakčić.

Unatoč činjenici da je njegov tim primio četiri pogotka, pružio je dobru partiju, što potvrđuje i šest osvojenih duela, pet otklonjenih opasnosti, tri oduzete lopte, te procenat uspješnosti dodavanja od čak 95%.

Ranije danas na Weseru igrali su Werder i Augsburg. Gosti su slavili s s 1:2, a posljednjih dvadesetak minuta za domaći tim odigrao je Izet Hajrović.