BiH ima priliku da stigne do prve pobjede nad Japanom

Pred nogometnom reprezentacijom Bosne i Hercegovine je finale Kirin Kupa protiv domaćeg tima Japana.

Selekcije BiH i Japana do sada su odigrale dva međusobna susreta u kojima je više uspjeha ostvarila reprezentacija Japana.

Japan – BiH 2:2

Prvi meč između Japana i Bosne i Hercegovine odigran je 28. februara 2006. godine u Dortmundu na tadašnjem Westfalen stadionu.

Bio je to prijateljski susret, a završen je bez pobjednika rezultatom 2:2.

Poveo je Japan u finišu prvog poluvremena preko Takahare, a Zvjezdan Misimović je poravnao početkom drugog poluvremena sa bijele tačke.

Emir Spahić nakon odbijene lopte postigao gol za preokret, ali je Nakata u 90. minuti susreta postavio konačnih 2:2.

reprezentacija-bih-2006-1

Naš nacionalni tim je predvodio selektor Blaž Slišković koji se za ovaj meč odlučio za ovu početnu postavu:

Hasagić, Berberović, Spahić, Papac, Musić, Bajramović, Grujić, Bešlija, Misimović, Bartolović i Barbarez.

Japan – BiH 3:0

Drugi prijateljski susret između ove dvije reprezentacije odigran je 30. januara 2008. godine u Tokiju.

Naša reprezentacija je predvođena selektorom Mehom Kodrom u Tokiju otputovala u kombinovanom sastavu, što su domaći iskoristili i slavili pobjedu rezultatom 3:0.

BiH je u meč u protiv Japana u Tokiju susret započela sa sljedećih 11 igrača: Hasagić, Spahić, Nikolić, Jovanović, Damjanović, Vidić, Merzić, Hrgović, Vladavić, Zizović i Raščić.

Nadamo se kako će BiH u finalu Kirin Kupa ostvariti prvu pobjedu nad selekcijom Japana i ujedno osvojiti prvi trofej u svojoj historiji.

Meč između Japana i BiH se igra u utorak sa početkom od 12,30 sati po našem vremenu.