Edin Džeko protiv Atalante propustio nekoliko sjajnih prilika

U okviru 33. kola italijanske Serije A, Atalanta i Roma su odigrali sjajan meč, koji je završio rezultatom 3:3.

Roma je odlično otvorila susret i povela golom Dignea u 23. minuti, da bi četiri minute kasnije Nainggolan udvostručio prednost.

Ipak, Atalanta je za samo četiri minute uspjela izjednačiti na 2:2.

Prvo je D'Allesandro u 33. minuti smanjio na 1:2, a u 37. minuti Boriello pogađa za 2:2.

Edin Džeko je u 41. minuti imao veliku šansu da postigne gol za Romu, ali nije uspio savladati Sportiella.

Boriello je u 50. minuti pogodio za preokret i vodstvo Atlante od 3:2, a konačnih 3:3 postavio je Totti u 85. minuti susreta.

Spomenimo i da je Džeko u drugom poluvremenu imao još nekoliko dobrih prilika, međutim utakmicu je završio bez pogotka.

Džeko je odigrao cijeli meč za Romu, dok je Ervin Zukanović igrao do 52. minute i dobio žuti karton.

Miralem Pjanić nije nastupio zbog lakše povrede u ekipi Rome.

Poslije ovog remija, Roma se nalazi na trećem mjestu sa 65 osvojenih bodova.