Ibišević strijelac u remiju Herthe

Prva utakmica 29. kola njemačke Bundeslige odigrana je večeras u Berlinu između Herthe i Hannovera.

Bio je ovo duel ekipe koja se bori za plasman u Ligu Šampiona, te ekipe koja se bori za opstanak u društvu najboljih Njemačke.

Naš reprezentativac Vedad Ibišević je na odličan način otvorio utakmicu postigavši gol za vodstvo od 1:0 već u trećoj minuti meča.

Vodstvo domaćih trajalo je do 18. minute kada je Sobiech matirao domaćeg golmana za poravnanje rezultata.

Nakon toga vidjeli smo nekoliko obostranih prilika, a mreže su mirovale do 58. minute i gola Schmiedebacha za potpuni preokret.

Hertha koja se bori za plasman u Ligu Šampiona naredne sezone do kraja meča je uspjela postići gol za poravnanje rezultata i konačnih 2:2.

Kalou je postigao posljednji gol na utakmici u 72. minuti meča.

Prva utakmica 29. kola njemačke Bundeslige odigrana je sinoć u Berlinu između Herthe i Hannovera. Za nas je najzanimljiviji gol Ibiševića, ali i njegov manji okršaj sa švedskim internacionalcem Miloševićem.

Posted by BiH Reprezentacija on Saturday, 9 April 2016

Ibišević je večeras odigrao svih 90 minuta, a njegov večerašnji gol bio je ukupno deveti u Bundesligi ove sezone.

Hertha je ostala na trećem mjestu sa 49 osvojenih bodova, što je četiri više od Borussije Moechengladbach koja ima i utakmicu manje.

Hannover je “fenjeraš” tabele sa samo 18 osvojenih bodova i gotovo je siguran putnik u niži rang.