Asistencija Džeke protiv Intera

Večeras je u Rimu na Olimpico stadionu odigran derbi susret 30. kola Serie A između Rome i Intera.

Bila je ovo bitka timova koji se bore za mjesto koje osigurava nastup u Ligi Šampiona naredne sezone, a meč je na kraju završen bez pobjednika rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika i neizvjesnosti, a situacija se promijenila nakon što je Perišić postigao gol za vodstvo Intera od 0:1 u 53. minuti.

Nakon primljenog gola Roma je igrala agresivnije i imala nekoliko pokušaja.

Izjednačili su na 1:1 golom Nainggolana u 84. minuti kada je asistenciju upisao naš Edin Džeko.

Džeko je susret započeo sa klupe za rezerve, a u igru je ušao u 57. minuti meča.

Pored asistencije propustio je iz izgledne situacije postići gol kada je šutirao visoko iznad gola.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta, dok je naš treći reprezentativac u timu Rome Ervin Zukanović kompletan meč presjedio na klupi za rezerve.

Roma je ovim remijem prekinula niz od osam uzastopnih ligaških pobjeda.