Zrinjski je u Mostaru u utakmici 23. kola Premijer lige BiH savaldao Željezničar rezultatom 2:0.

Bila je ovo 14. pobjeda Plemića u tekućoj sezoni, a Željezničar još uvijek nema nijedan bod u gostima. Plavi su ove sezone odigrali 12 susreta u gostima i izgubili isto toliko puta.

U prvom poluvremenu današnjeg dvoboja su oba tima imala svoje šanse, ali mreže se nisu tresle.

Igrači oba tima su u nastavku imali teške uslove za igru zbog jake kiše, a Željo je u 57. minuti imao veliku šansu da povede.

Krpić je izašao sam pred golmana Zrinjskog, uposlio usamnjenog Haračića, ali je napadač Željezničara prebacio prazan gol.

Kazna je stigla u 79. minuti kada je Šunjić ubacio, a Mulahusejnović glavom pogodio za 1:0.

Konačnih 2:0 postavlja Ćuže u 90. minuti poslije asistencije Mulahusejnovića.

Gosti su susret okončali sa igračem manje jer je Radinović u 92. minuti morao napustiti teren zbog dva žuta kartona.

Ekipa Zrinjskog je druga na tabeli sa 46 bodova te ima devet bodova manje od lidera Borca uz meč više.

Željezničar je pretposljednji sa 23 osvojena boda.

Zrinjski u narednom kolu igra veliki derbi protiv Borca u Banjoj Luci, dok je Željo na Grbavici dočekati Velež.