Belgijski St. Gilloise je na svom terenu u prvom duelu osmine finala Konf. lige poražen od turskog Fenerbahcea rezultatom 0:3.

Rade Krunić (30) je igrao od 68. minute za Fener, dok je Edin Džeko (37) na teren ušao u 81. minuti te asistirao za drugi pogodak.

Krunić je od Sofascore dobio ocjenu 6.4, a Džeko 7.1. Edinu je ovo bila deveta asistencija u sezoni. Postigao je ukupno 22 gola u svim takmičenjima.

Inače, Batshuayi je u 20. minuti doveo momčad Fenera u prednost.

Oosterwolde u 84. minuti zabija gol poslije asistencija Dijamanta, a konačnih 0:3 postavlja Tadić iz penala u 94. minuti.

Revanš susret igra se narednog četvrtka u Istanbulu, ali već sada je jasno da je Fenerbahce veoma blizu četvrtfinala.

Prije revanša oba tima će odigrati utakmice u nacionalnim šampionatima.

St. Gilloise, koji je ubjedljivi lider u Belgiji, će u nedjelju odmjeriti snage sa Gentom.

Fenerbahce će isti dan u okviru turske Superlige dočekati Pendik.