FK Željezničar objavio je snimak produkcije Helifilm snimljen tokom derbija u nedjelju navečer.

Ova produkcijska kuća nas je već navikla na snimke zbog kojih Bosnu i Hercegovinu gledamo drugim očima, a novi snimak se uklapa u taj nivo.

Snimci stadiona Grbavica iz zraka tokom derbija više su nego impresivni, a osim samog ambijenta na tribinama, prikazuju i okolna naselja Grbavicu i Hrasno.

Šta drugo reći nego pogledajte i uživajte.

Željezničar je na Grbavici u najvećem bh. derbiju u okviru 21. kola PL BiH razbio Sarajevo rezultatom 3:0.

Derbi je sjajno počeo za Željezničar. Igrala se 12. minuta kada je Hiroš zabio fenomenalan gol iz slobodnjaka sa preko 30 metara udaljenosti.

Domaći su u 58. minuti stigli do novog pogotka, a strijelac bio je Galić.

Isti igrač je u 70. minuti po treći put matirao nemoćnog Ilieva i postavio konačnih 3:0.

Pred sami kraj duela je došlo do sukoba igrača oba tima, a glavni sudija Ermin Sivac je pokazao crveni karton golmanu Sarajeva te po dva žuta kartona za igrače obje momčadi.

Za Željezničar su igrali:

Muftić, Cavnić, Cocalić, Radinović, Selimović, Karić, Hiroš, Galić, Bismarck, Amoah i Krpić.

Sarajevo je nastupilo u sastavu:

Iliev, Kyeremeh, Soldo, Đuričković, Radinović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Penaranda, Anđušić te Oliveira.

Ekipa Željezničara je nakon ove pobjede na osmoj poziciji sa 23 osvojena boda.

Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu sa 33 boda, ali sada ima samo bod više od pete Sloge Meridian.

Željezničar će u narednom kolu gostovati posljednjoj Zvijezdi, a Sarajevo dočekuje Igman iz Konjica.