Željezničar je večeras na Grbavici u najvećem bh. derbiju u okviru 21. kola PL BiH razbio Sarajevo rezultatom 3:0.

Na večerašnjem derbiju nije bilo navijača Sarajeva, s obzirom da je policija zabranila njihov dolazak nakon nereda koji su se dogodili uoči same utakmice.

Derbi je sjajno počeo za Željezničar. Igrala se 12. minuta kada je Hiroš zabio fenomenalan gol iz slobodnjaka sa preko 30 metara udaljenosti.

Domaći su u 58. minuti stigli do novog pogotka, a strijelac bio je Galić.

Isti igrač je u 70. minuti po treći put matirao nemoćnog Ilieva i postavio konačnih 3:0.

Pred sami kraj duela je došlo do sukoba igrača oba tima, a glavni sudija Ermin Sivac je pokazao crveni karton golmanu Sarajeva te po dva žuta kartona za igrače obje momčadi.

Za Željezničar su igrali:

Muftić, Cavnić, Cocalić, Radinović, Selimović, Karić, Hiroš, Galić, Bismarck, Amoah i Krpić. U drugom dijelu su ušli: Boljević, Radovac, Fočo, Ovčina, Haračić.

Sarajevo je nastupilo u sastavu:

Iliev, Kyeremeh, Soldo, Đuričković, Radinović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Penaranda, Anđušić te Oliveira. Još su igrali: Hasić, Ćataković, Buljubašić, Beganović, Duraković.

Ekipa Željezničara je nakon ove pobjede na osmoj poziciji sa 23 osvojena boda.

Sarajevo je ostalo na četvrtom mjestu sa 33 boda, ali sada ima samo bod više od pete Sloge Meridian.

Željezničar će u narednom kolu gostovati posljednjoj Zvijezdi, a Sarajevo dočekuje Igman iz Konjica.